Na ilustracji widać brand hero firmy BBSolar pijącego chłodnego drinka
Aktualności, Brand Hero

Tworzenie Brand Hero

Tworzenie Brand Hero, bohatera marki, czy maskotki firmowej jest ucieleśnieniem wizerunku danej firmy. Może on opowiadać historię marki, przekazywać informacje o produktach lub pełnić zwykłą funkcję powitalną.


Jego głównym zadaniem jest nawiązanie niewidzialnej więzi z klientem. Dlaczego niewidzialnej?  Ponieważ, Brand Hero rzadko przybiera namacalną postać maskotki firmowej. W przeważającej większości jest postacią, którą spotykać będziemy na stronie firmowej klienta, w social mediach lub w materiałach drukowanych.

Brand hero montujący panele fotowoltaiczne na dachu

Funkcja edukacyjna postaci

Wszyscy jesteśmy inni, a co za tym idzie inaczej postrzegamy pewne rzeczy. Kiedy mowa o branży, w której występuje dużo technicznych nowinek to zbawiennym zabiegiem okazuje się zatrudnienie do roli edukatora postaci firmowej.

Brand hero edukujący jak pozyskiwać energię z paneli fotowoltaicznych

Bohater marki. Silny i przebojowy? Tak!

Tworzenie Brand Hero, bohatera pod postacią sympatycznego panelu fotowoltaicznego, który w prosty sposób przekazuje informacje o reklamowanej firmie i usługach, które ona świadczy. Co zyskała firma BBsolar powołując do życia swojego brand hero? Prosty i jasny przekaz czym zajmuje się firma, bohater marki zapada w pamięć dzięki czemu ukazanie fotowoltaiki nie jest sztampowe i typowe dla tej branży.

Brand hero przyznający pierwsze miejsce najlepszym modułom fotowoltaicznym

Klient oczekiwał od nas stworzenia silnego i przebojowego charakteru. Tworzona na bazie panelu fotowoltaicznego postać odzwierciedlać miała najważniejsze cechy – siłę i wytrzymałość. Ma to ścisły związek z wytwarzanymi przez firmę BBsolar panelami serii Desert.

Wiele firm badawczych (np. IRESEN w Maroku) przeprowadziło szeroko zakrojone testy ze standardowymi panelami w regionach pustynnych lub w regionach o temperaturach wyższych niż te występujące w Europie Środkowej: Większość paneli traci znaczną część mocy nominalnej po 10 latach, a tylko niektóre z nich pracują przez ponad 15 lat przy 80% mocy.

Od ponad 7 lat pracujemy nad specjalną technologią dla bardzo surowego klimatu. BBsolar Sp. z o.o. produkuje i sprzedaje specjalne panele DESERT na całym świecie.

Rysunek przedstawiający stworzonego bohater marki na pustyni popijającego drinka.

Rysunek przedstawiający możliwości wykorzystania energii płynącej z paneli fotowoltaicznych

Dla firmy BBsolar Sp. z o.o. wykonaliśmy:

• Strona internetowa (www.bbsolar.eu)
• Logo firmowe
• Dwie animacje ukazujące przepływ energii
• Ulotki firmowe
• Brand Hero

Brand hero na przykładzie Super Module Man z firmy BBSolar


Interesuje Cię usługa tworzenia brand hero?

Pamiętaj! Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twojego biznesu skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo (tel. 606 170 256 / biuro@logarytm.com.pl)

Related Posts