Skip to main content

Aplikacja iVoting to nic innego jak rozbudowany system bezpiecznego elektronicznego głosowania poprzez smartfon czy tablet w technologii blockchain.

Jaśniej proszę…

Celem projektu jest stworzenie platformy do funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego. W jej ramach użytkownicy będą mogli głosować za pomocą internetu, oglądać sesję rad miejskich czy dokonywać lokalnych płatności za pomocą miejskich walut cyfrowych. W tym wydaniu technologia blockchain uwiarygodni głosowania polityczne czy lokalne referenda. Każdy obywatel będzie mógł sprawdzić, czy jego głos został prawidłowo zaliczony na odpowiedni komitet czy daną decyzję.

czy jesteśmy gotowi na e-demokrację?

Władza w rękach Polaków

Sondaże pokazują, że Polacy chcą demokracji bezpośredniej i podejmowania kluczowych decyzji w referendach. Najnowszy sondaż w sprawie tematów europejskich nie pozostawia złudzeń na temat przyszłości demokracji.

Chart: Polacy o Unii Europejskiej

Program Horyzont 2020

Projekt iVoting został zgłoszony do konkursu w Programie Horyzont 2020 Blockchain dla dobra społecznego. Projekt będzie się starał o nagrodę w wysokości miliona Euro w linii konkursowej dla rozwiązań wspierających udział w demokratycznym podejmowaniu decyzji przez obywateli. Wkroczyliśmy zatem w drugi etap konkursu i obecnie trwają przygotowania prototypu oprogramowania, który zostanie poddany ocenie w ramach konkursu.

iVoting blockchain for social good

Wady i zalety głosowania przez internet

Zalety i wady głosowania przez Internet. Ktoś chętny do dyskusji w temacie? Zapraszamy do naszej grupy na Telegramie – Cyberdemokracja – https://t.me/joinchat/LSO76hQTYcYXrRF7Zhp87Q

Fałszowanie wyników wyborów! Najczęściej taki argument podnoszą przeciwnicy wprowadzenia głosowania przez Internet. Rozwiązaliśmy ten problem. Oto nasz innowacyjny protokół – udostępnimy Open Source jeszcze w tym roku.

Zalety Protokołu Vote Castle

W jaki sposób użytkownicy iVoting uzyskują anonimowość głosu. W dużym uproszczeniu wygląda to tak:

schemat głosowania w blockchain

Branżowe media o projekcie iVoting. #Blockchain #ICO #iVoting

Czy Polska zagłosuje za pomocą blockchaina? iVoting odsłania karty
Nasi przedsiębiorcy płyną na fali rewolucji przemysłowej. Czy Polacy podbiją światowe rynki?
Czy Polska zagłosuje za pomocą blockchaina? Projekt iVoting wkrótce odkryje karty.

Zajrzyj na Fanpage projektu iVoting (iVotingPL)
Zajrzyj na oficjaną stronę projektu iVoting


Interesuje Cię usługa projektowania logo firmy?

Pamiętaj! Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twojego biznesu skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo
(tel. 606 170 256 / biuro@logarytm.com.pl)

Leave a Reply