Skip to main content

Znane jest już logo The World Games 2025 Chengdu. The World Games to międzynarodowe wydarzenie sportowe odbywające się co cztery lata. Ten prestiżowy event gromadzi sportowców z całego świata. Zawodnicy rywalizują w różnych dyscyplinach sportowych, celebrując jednocześnie doskonałość sportową i różnorodność kulturową.

Droga do logo 2025

W ramach przygotowań do The World Games 2025 ogłoszono konkurs na logo, w którym zgłoszono imponującą liczbę 3 562 projektów. Na początku kwietnia 2024 roku odbyło się spotkanie w Chengdu, na którym zawężono liczbę zgłoszeń do dziesięciu finalistów. Po profesjonalnym dopracowaniu wyłoniono pięć kandydackich znaków graficznych, które poddano publicznemu głosowaniu. Przy oddaniu ponad 220 000 głosów, zwyciężył projekt brytyjskiego projektanta Johna Fairleya, zdobywając 55 679 głosów. 17 maja 2024 roku, po wspólnej ocenie przez Komitet Organizacyjny (OC) i Międzynarodowe Stowarzyszenie World Games (IWGA), oficjalne logo The World Games 2025 zaprezentowano logo.

Logo The World Games 2025 bogate w symbolikę kulturową

Zwycięski znak graficzny, inspirowany jest pandą wielką, kwiatem piwonii i chińskim węzłem. Odzwierciedla bogactwo kulturowe i różnorodność Chengdu, miasta gospodarza, oraz wielu narodów uczestniczących w igrzyskach. John Fairley, projektant, podzielił się spostrzeżeniami na temat różnych idei zawartych w logo.

Elementy Logo

  1. Panda Wielka: Panda, uznawana za narodowy skarb Chin i uwielbiana na całym świecie, jest centralnym elementem logo. Stylizowana panda jest integralną częścią projektu, tworząc silne połączenie z Chengdu i budząc uczucie znajomości i sympatii na całym świecie.
  2. Chiński Węzeł: Symbolizujący jedność, dobrobyt i szczęście, chiński węzeł dodaje głębi i znaczenia projektowi. Reprezentuje jedność uczestników oraz wspólną podróż ku sportowej doskonałości i koleżeństwu.
  3. Strzałki: Wyrażające międzynarodowość, strzałki oddają skalę i zbieżność różnorodnych kultur. Symbolizują zbiorową podróż sportowców z całego świata, którzy przybywają, by rywalizować.

John Fairley wyjaśnił swoją wizję. „Mój projekt logo czerpie inspirację z chińskiej piwonii, pandy, chińskiego węzła, strzałek i świata. Łącząc je płynnie, aby oddać istotę The World Games w Chengdu. To połączenie skutecznie reprezentuje ducha igrzysk, Chengdu i bogate tradycje Chin. Mam nadzieję, że oddaje ono wartości jedności, różnorodności i dziedzictwa kulturowegojednocześnie wizualnie atrakcyjne i zapadające w pamięć, czyniąc je odpowiednim przedstawieniem The World Games w Chengdu 2025.”

Logo The World Games 2025
Logo The World Games 2025
Logo The World Games 2025
Logo The World Games 2025

Oczekując na Chengdu 2025

W miarę jak rosną oczekiwania przed The World Games 2025, nowe logo staje się symbolem jedności, różnorodności i bogatego dziedzictwa kulturowego Chin. Reprezentuje zbliżenie sportowców z całego świata, celebrujących wspólną podróż ku doskonałości i koleżeństwu. Igrzyska Światowe w Chengdu obiecują być niezapomnianym wydarzeniem, ukazującym najlepsze aspekty międzynarodowego sportu i wymiany kulturowej.


NADAL BEZ SWOJEGO LOGO?

Odważ się to zmienić!

Leave a Reply

© 2024 Agencja Brandingowa LOGARYTM™ Sp. z o.o.