Skip to main content

Logo sióstr „Antoninek” została stworzone dla Zgromadzenie Sióstr Opieki Społecznej św. Antoniego, które należy do rodziny franciszkańskiej. Jest oparte na regule Trzeciego Zakonu Regularnego św. Franciszka z Asyżu i agregowane do Pierwszego Zakonu Braci Mniejszych. Od roku 1991 Zgromadzenie jest Instytutem Życia Konsekrowanego na prawie papieskim.

Szkice logo Antoninek

W przesłanym do nas Briefie projektowym została zawarta prośba, aby podczas procesu projektowego zwrócić szczególną uwagę na postać św. Antoniego z Padwy.

św. Antoni z Padwy
źródło: Wikipedia

Tylko nie jak z babcinego obrazka

Może zarys postaci? Może być Antoni z Dzieciątkiem Jezus na ręku, albo z lilią lub z Pismem Świętym. To atrybuty, z którymi Święty jest rozpoznawany.

Pierwsze szkice nad logo sióstr "Antoninek"

S.O.S. – nieść pomoc w cierpieniu

Zauważa się, że choć XXI wiek przynosi ogromny rozwój techniki i najrozmaitszych technologii komunikacji to z drugiej strony silnie związany jest z pogłębiającym się zanikiem relacji międzyludzkich.

Zadaniem logo stało się więc wzbudzenie zainteresowania głównie dziewczyn i kobiet w przedziale wiekowym 15-35 lat. To zainteresowanie finalnie ma przekuć się w realne korzyści Pań poszukujących życiowego celu oraz sensu.

Pierwsza propozycja

Nasza pierwsza propozycja choć zawierała wszystkie przesłane założenia nie przypadła do gustu ze względu na nadal prezentowany „staroświecki” charakter.

Propozycja logo sióstr "Antoninek"

Strzał w dziesiątkę!

Wróciliśmy ponownie do rozpatrzenia swojego pierwszego pomysłu z powiązaniem postaci św. Antoniego i dzieciątka Jezus symbolem serca i to okazało się strzałem w dziesiątkę!

Dalsze uzgodnienia i szkice logo sióstr "Antoninek"

Finalna wersja logo sióstr „Antoninek”

Finalna wersja logo Zgromadzenia Sióstr Opieki Społecznej pod wezwaniem Św. Antoniego łączy ze sobą dwa światy.

Ten Boży związany z miłosierdziem i okazywaniem pomocy w cierpieniu z tym nowoczesnym – będącym wyrażeniem nowych technologii w służbie bliźniemu.

„Z miłości do Boga w służbie bliźniemu nieść pomoc w cierpieniu”

Na telefonie widoczna finalna wersja logo sióstr "Antoninek"
Na telefonie widoczna finalna wersja logo sióstr "Antoninek"

Strona Zgromadzenia Sióstr Opieki Społecznej św. Antoniego

www.antoninki.pl


Zapraszam do współpracy!

Leave a Reply