Skip to main content

Zlecanie firmom zewnętrznym wykonania pewnych czynności stało się w ostatnim czasie bardzo popularne. Na tym właśnie polega outsourcing usług graficznych. Jest to przeniesienie pewnych procesów czy działań poza firmę. Dużo mówi się o outsourcingu księgowym ale powoli również outsourcing usług graficznych zyskuje na popularności. Czym dokładnie jest i dlaczego warto się na niego zdecydować?

Szybko i profesjonalnie

Wyobraźmy sobie, że zamiast zatrudniać w firmie grafika, decydujemy się na współpracę z zewnętrzną firmą graficzną. Zwykle daną firmą opiekuje się konkretny grafik, jednak w przypadku jego nieobecności ktoś inny może go zastąpić. Co niewątpliwie będzie skutkowało tym iż w krótkim czasie możemy otrzymać zrealizowane zlecenie. Firmy graficzne zatrudniają osoby, które mają duże doświadczenie w swoim fachu. Jednocześnie posiadają niezbędną wiedzę do realizowania różnorodnych zleceń.

Współpraca z firmą graficzną może mieć charakter stały. Przykład – gdy stawiamy na promocję wizualną lub incydentalny, gdy przykładowo potrzebujemy wprowadzić pewne zmiany na naszej stronie internetowej. Zamiast zatrudniać grafika lub co gorsza zlecać te zadania osobom bez większego przygotowania i doświadczenia, możemy postawić na współpracę z doświadczoną firmą graficzną.

Dlaczego warto?

Obecnie korzystanie z usług outsourcingowych stało się bardzo modne, lecz spowodowane jest to dużą opłacalnością dla firm. Przede wszystkim nie muszą one zatrudniać grafików, przez co redukują koszty pracownicze. Należą do nich nie tylko samo wynagrodzenie, ale również narzuty, takie jak składki ZUS oraz koszty wyposażenia stanowiska pracy. Grafik na urlopie oznacza konieczność odłożenia wykonania określonej pracy w czasie.

Biuro graficzne zawsze wykona dla firmy zlecenie, bez względu na to, czy grafik przydzielony do obsługi konkretnego klienta jest na urlopie, czy też nie. Jeżeli jest on nieobecny, to pracę wykona inna osoba, jednak zrobi to równie szybko i profesjonalnie. Z usług firm graficznych korzysta wiele podmiotów gospodarczych, stąd zawsze możemy poprosić o referencje lub opinie innych firm. Nawiązanie współpracy z grafikami świadczącymi usługi outsourcingowe przynosi więc firmie wiele korzyści różnego typu. Warto zatem wziąć pod uwagę taką opcję, jeśli chcemy skorzystać z usług graficznych bądź nawiązać stałą współpracę z grafikiem.

Wyprowadzanie procesów poza firmę, czyli korzystanie z outsourcingu usług ma przed sobą dużą przyszłość. Już dziś możemy dzięki temu nie tylko ograniczyć koszty, ale również skupić się jedynie na rozwijaniu własnego biznesu, powierzając tym samym konkretne zadania fachowcom. Z outsourcingu graficznego korzystają nie tylko duże korporacje, ale i małe, lokalne firmy. 


Zainteresowała Cię ta usługa?

Leave a Reply