Skip to main content

Poznaliśmy logo mistrzostw Europy w 2024 roku. Ledwo opadły echa głośnego finału mistrzostw Europy 2020, a piłkarze i kibice dopiero co wrócili z zasłużonych urlopów, pojawiają się nowe wiadomości dotyczące następnych mistrzostw. Święto europejskiego futbolu odbędzie się w 2024 roku w Niemczech. Europejska federacja piłkarska UEFA właśnie ogłosiła, jak wyglądać będzie logo kolejnej piłkarskiej imprezy.

Święto europejskiego futbolu

Finał tegorocznych mistrzostw Europy odbył się w Londynie, a wywalczone w sensacyjnym stylu zwycięstwo przypadło drużynie Italii. Na nic zdała się psychologiczna przewaga Anglików, którzy grali na własnym stadionie dopingowani przez tysiące wiernych kibiców. Rozstrzygnięcia nie przyniósł ani regulaminowy czas gry, ani dogrywka.

Wreszcie w trzymającym w napięciu konkursie rzutów karnych zwyciężyli Włosi, a puchar podniósł kapitan drużyny i bohater meczu, Giorgio Chiellini. W nadchodzących mistrzostwach tytułu będzie więc bronić Squadra Azzurra, gospodarzami zaś będą Niemcy. W Berlinie właśnie zostało oficjalnie zaprezentowane logo Euro 2024.

Jednoczące barwy

Logo kształtem nawiązywać będzie do słynnego Olympiastadion znajdującego się w Berlinie. To właśnie tam w lipcu 2024 odbędzie się finał mistrzostw. Jeżeli chodzi zaś o barwy logo, UEFA decydowała się na wzbogacenie palety odcieni sześcioma kolorami pojawiającymi się na flagach 55 europejskich federacji, czyli żółtym, czerwonym, czarnym, zielonym, niebieskim i białym. Te właśnie barwy przewijać się będą w logo nadchodzących Euro. Ma to symbolizować różnorodność i unikatowy charakter imprezy. Prezentacja odbyła się o godzinie 20:24, właśnie na stadionie, którego zarys stał się bohaterem logo, czyli Olympiastadion.

logo mistrzostw Europy
logo mistrzostw Europy 2024

Finały Euro 2024

Mistrzostwa Europy 2024 rozpoczną się 14 czerwca i trwać będą równy miesiąc. W finałach zmierzą się 24 drużyny, a mecze zostaną rozegrane na dziesięciu arenach. Wszystkie stadiony mieszczą się w Niemczech, ponieważ po tegorocznych mistrzostwach, w których czasie rozgrywki odbywały się w kilku różnych europejskich krajach, UEFA powraca do sprawdzonej formuły z jednym gospodarzem. Ciekawostką jest fakt, że jedynym konkurentem Niemiec w rywalizacji o możliwość organizowania finałów Euro była Turcja. Przegrała ona jednak stosunkiem głosów 12:4. Eliminacje do mistrzostw Europy rozpoczną się w 2023 roku.

Dlaczego logo jest ważne?

Na prezentację loga jak zwykle wielu oddanych kibiców czekało z zapartym tchem. Nic dziwnego, ponieważ dobrze zaprojektowane logo może zostać w pamięci na lata. Pojawiać się ono będzie również w wielu miejscach, od billboardów promujących rozgrywki po gadżety reklamowe. Z tego też powodu logo ważne jest nie tylko dla tej konkretnej imprezy piłkarskiej, ale dla każdej firmy. Przykuwający uwagę symbol pomaga budować pozytywny wizerunek marki oraz buduje jej świadomość w przestrzeni publicznej, dzięki czemu zainteresować się nią może więcej osób. Ciekawe logo ma również niezaprzeczalny walor marketingowy.


Współpraca

Jeśli jesteś zainteresowany(a) usługą tworzenia logo to zapraszamy Cię do kontaktu.
Tel. +48 606 170 256 • biuro@logarytm.com.pl
Agencja Brandingowa Logarytm | Facebook

Leave a Reply