Skip to main content

Sztuczna inteligencja (AI) wspiera kampanię HalfPrize. Tej wiosny HalfPrice, sieć sklepów typu off-price należąca do grupy CCC, rozpoczyna pionierską kampanię reklamową wykorzystującą obrazy stworzone przez sztuczną inteligencję. Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce. Kampania pokazuje nie tylko Klub HalfPrice, ale również możliwości, jakie sztuczna inteligencja stwarza dla działów marketingu.

Najnowsza kampania HalfPrice ma niekonwencjonalny format, którego polscy klienci nigdy wcześniej nie widzieli, ponieważ jej wizualizacje zostały stworzone przy pomocy sztucznej inteligencji. Pionierski projekt, który wykorzystuje AI w działaniach marketingowych, wyznacza nowe kierunki rozwoju komunikacji z klientami.

„Wygenerowane przez SI obrazy do najnowszej kampanii Klubu HalfPrice wyglądają absolutnie ekstrawagancko – po prostu nie można przejść obok nich obojętnie. Nie tylko tworzą „opowieść” o naszym klubie, ale także przekazują emocje charakterystyczne dla marki: podniecenie, fascynację i zabawę. Od momentu powstania HalfPrice jest marką o bardzo wyrazistym charakterze. Ta kampania po prostu musiała się wydarzyć” – mówi Michał Kniaź, Dyrektor Marketingu w HalfPrice. „Dla nas, działu marketingu, jest to również test tego, jak AI może wspierać naszą codzienną pracę. Pierwsze wyniki przeszły nasze oczekiwania. Szybkość czy elastyczność, jaką oferuje sztuczna inteligencja, dają nam wiele możliwości jeszcze lepszej jakościowo komunikacji z klientem w czasie rzeczywistym.”

Sztuczna inteligencja (AI) HalfPrize
Sztuczna inteligencja (AI) HalfPrize. Na grafice widoczna szczerze uśmiechnięta kobieta o krótkich jasnych włosach w bordowych okularach.

Członkowie klubu bohaterami AI

Nowa kampania promuje Klub HalfPrice jako doskonałe miejsce dla miłośników światowych marek i łowców okazji. Członkowie Klubu znajdą perełki od znanych marek w takich kategoriach jak odzież, obuwie, akcesoria, zabawki oraz wyposażenie domu i dodatki. Wszystko nawet do 80% taniej. Członkowie Klubu mają również dostęp do dodatkowych ofert specjalnych i jako pierwsi dowiadują się o ekskluzywnych kampaniach i promocjach. Każdy nowy członek Klubu otrzymuje na początek 10% rabatu, a następnie 20% rabatu przy co trzecim zakupie za 100 zł lub więcej. Co ważne, kupując w HalfPrice, Klubowicze zyskują również korzyści w Klubie CCC. To właśnie członkowie Klubu HalfPrice są bohaterami przedstawionymi w kreacjach AI.

Sztuczna inteligencja (AI) HalfPrize. Na grafice widoczna kobieta ubrana na czerwono. Siedzi w wysokim fotelu, wokół niej  widać młode psy rasy Golden retriever.
Sztuczna inteligencja (AI) HalfPrize. Na grafice widoczna starsza pani o uczesanych szpakowatych włosach. Ma ubrane czerwone okulary. Na kolanach siedzą jej dwa małe psy.

„Nie trzeba dodawać, że traktujemy AI jako uzupełnienie naszych istniejących narzędzi i współpracy. Dziś jesteśmy na samym początku wykorzystywania AI w pracy działów marketingu. Mamy tu jeszcze wiele do zrobienia – w zakresie AI jako narzędzia, ale przede wszystkim w zakresie rozwoju naszych Zespołów. Już dziś widzimy zapotrzebowanie na cały szereg nowych kompetencji – od analityki po tworzenie prompterów. Wierzę, że o wielu umiejętnościach, które będą wkrótce potrzebne, jeszcze nawet nie wiemy” – dodaje Michał Kniaź. „AI jest dla nas ekscytującą przygodą, która wymaga uwagi, dobrego osądu, pokory, ale także otwartości i ciekawości. Sztuczna inteligencja nadeszła, nie możemy zatrzymać tych zmian. Już dziś uczymy się z nią pracować, ponieważ chcemy dobrze zrozumieć jej możliwości, mieć wpływ na kształtowanie sposobu jej wykorzystania i korzystać z możliwości, jakie nam daje. Co ważne, dbamy o to, aby nasza komunikacja z klientem była przejrzysta – na każdym zdjęciu wygenerowanym przez AI umieszczamy stosowną informację.”

Przyszłość grafiki użytkowej i fotografiki

O przyszłość pracy grafików, fotografów, marketingu zadałem pytanie botowi ChatGPT – zobaczcie co odpisał.

W obliczu nowej kampanii marketingowej HalfPrize, gdzie AI wygenerowało modelki na plakatach mam pytanie. Świat mknie do przodu. To fakt. Faktem jest również, że sztuczna inteligencja mocno wkroczyła na salony. Czy wszystko idzie w kierunku wsparcia pracy fotografa, grafika, marketingu, czy raczej wyparcia jego/jej działań? Czy większość zachłyśnie się tworzonym przez AI światem?

Sztuczna inteligencja z pewnością może pomóc w wielu dziedzinach, w tym w fotografii, grafice i marketingu. Jednakże, czy AI wypiera pracę ludzi, czy też wspiera ich wysiłki, zależy od sposobu, w jaki jest wykorzystywana.

Na przykład, narzędzia do edycji zdjęć z wykorzystaniem sztucznej inteligencji mogą ułatwić i przyspieszyć pracę fotografa, pomagając mu skupić się na bardziej kreatywnych aspektach fotografii. Jednakże, nie oznacza to, że sztuczna inteligencja zastąpi całkowicie pracę fotografa. Wciąż będzie potrzebne ludzkie oko, kreatywność i umiejętności, aby uzyskać najlepsze efekty.

Podobnie, w przypadku marketingu, AI może pomóc w generowaniu treści, przetwarzaniu danych i analizie, co może prowadzić do lepszego zrozumienia zachowań klientów i lepszych wyników kampanii. Jednakże, nadal będzie potrzebne ludzkie zrozumienie psychologii i zachowań klientów, aby w pełni wykorzystać możliwości sztucznej inteligencji.

W końcu, decyzja, czy większość ludzi zachłysnie się tworzonym przez AI światem, zależy od tego, jakie będą wyniki tych działań. Jeśli sztuczna inteligencja przynosi korzyści i ułatwia życie, to jest duże prawdopodobieństwo, że będzie to dobrze przyjęte przez społeczeństwo. Jednakże, jeśli sztuczna inteligencja zostanie wykorzystana w sposób niewłaściwy lub szkodliwy, to społeczeństwo może przeciwstawić się temu trendowi.

Ostatecznie, rozwój sztucznej inteligencji to proces dynamiczny i złożony, który wymaga zrozumienia i ostrożności ze strony ludzi. Wprowadzenie AI do różnych dziedzin może prowadzić do wielu korzyści, ale musi być prowadzone w sposób etyczny i odpowiedzialny, aby uniknąć potencjalnych negatywnych skutków.

ccc.eu
halfprice.eu


Leave a Reply