Skip to main content

Wizytówka firmowa – dlaczego musisz ją mieć? Może się wydawać, że klasyczne wizytówki nie są już tak skuteczne, jak kiedyś. Mimo tak dużego rozwoju Internetu ten element wizerunku firmy nadal jest dobrym sposobem na to, by przekazać konkretne informacje i zwrócić na siebie uwagę potencjalnego klienta. Dlaczego warto zainwestować w pakiet firmowych wizytówek? O ich zaletach będzie mowa w tym artykule.

Wizytówka firmowa jako alternatywna forma reklamy

Absolutną podstawą jej designu powinna być przejrzystość, tak by móc szybko wyłowić interesujące informacje. Jednak kto powiedział, że musi być bez polotu i podobna do innych? Dobrym pomysłem jest połączenie estetyki i czytelności z czymś, co przyciągnie uwagę. Można to zrobić w dość prosty sposób i wykorzystać na jednej stronie logo firmy, a jeśli jest ono kolorowe, to czcionka w jego kolorze będzie ciekawą odmianą. Ciekawe też jest umieszczenie na odwrocie albo obrazka związanego z branżą, albo jakiegoś innego oryginalnego projektu graficznego.

Wizytówka powinna być zrobiona z papieru wysokiej jakości, bo to – jak nic innego – podkreśla dobry wizerunek przedsiębiorstwa. Jeżeli inni zobaczą dbałość o takie drobiazgi jak firmowa wizytówka, to zbudują sobie w głowie obraz ekspertów.

Przykład wizytówki z eleganckim logo International Business Institute

Czytelność i wygoda

Przekazanie wizytówki jest doskonałą alternatywą dla wymienienia się numerami. Kiedy zapisujemy w telefonie numer firmy, trzeba ręcznie zapisać wszystkie potrzebne informacje – nie tylko numer, ale nazwę firmy, adres jej siedziby, e-mail czy nazwę strony internetowej. Konieczność robienia tego jest niezbyt zachęcająca. Nie można się dziwić, że część osób zainteresowanych usługami nie zanotuje sobie wszystkich danych. Dyktowanie ich także może być czasochłonne i prowadzić do pomyłek. Dlatego właśnie wizytówki są wygodniejsze, bo oszczędzają czas obu stronom – a jak wiadomo, czas to pieniądz.

Wizytówka powinna być zrobiona z papieru wysokiej jakości, bo to – jak nic innego – podkreśla dobry wizerunek przedsiębiorstwa. Jeżeli inni zobaczą dbałość o takie drobiazgi jak firmowa wizytówka, to zbudują sobie w głowie obraz ekspertów.

Popularne rozmiary wizytówek

Niska cena – wydatek na wiele lat

Ostatnią zaletą wizytówek jest ich niewielka cena. Oczywiście można znaleźć firmy je produkujące tańsze i droższe, ale nawet przy wyższych stawkach cena nie jest zaporowa. Kiedy porównamy je z innymi formami promowania swojej działalności, to okaże się, że wizytówki są dobrą inwestycją na lata (pod warunkiem, że dane się nie zmienią). Raz zrobione, mogą być pod ręką zawsze wtedy, gdy są najbardziej potrzebne – na targach, w biurze obsługi klienta lub na stoiskach. Jeżeli będą przyciągały uwagę, to większa szansa, że potencjalni klienci wezmą je do ręki czy schowają do własnego portfela. Następnym razem, kiedy taka osoba będzie potrzebowała usług, które świadczymy, naturalnie będzie bardziej skłonna wybrać firmę, której wizytówkę posiada.

Podsumowując, pakiet wizytówek firmowych jest tanim i opłacalnym sposobem na promocję oraz zbudowanie świadomości własnej marki wśród klientów. Z pewnością warto dobrze wykorzystać ten element, by zwiększyć swoje zyski.


Interesuje Cię usługa projektowania wizytówki?

Pamiętaj! Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twojego biznesu skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo
(tel. 606 170 256 / biuro@logarytm.com.pl)

Leave a Reply