Skip to main content

Jaki jest koszt strony internetowej? To zależy od Zamawiającego. Po przeprowadzeniu wywiadu zwykle jestem w stanie oszacować, czego klient oczekuje po swoim serwisie internetowym.

Posiadanie własnej strony internetowej stało się kluczowym elementem sukcesu. Jednak pytanie, które wielu nurtuje, brzmi: ile kosztuje stworzenie profesjonalnej strony internetowej?

Średni koszt storny www

Średni koszt stworzenia strony internetowej w Polsce w 2023 roku przez doświadczonego wykonawcę mieści się w przedziale od 4000 do 8000 złotych. Jednak warto zauważyć, że cena ta może ulec znacznemu wzrostowi w przypadku projektów niestandardowych, które wymagają dedykowanych rozwiązań. Decydując się na stworzenie strony, istotne jest zrozumienie, że różne typy stron mają różne koszty.

Jaki jest koszt strony internetowej? Na zdjęciu proces planowania.

Landing page

Strony typu landing page, czyli te skoncentrowane na jednej konkretnej akcji, mogą okazać się najtańszym rozwiązaniem. Są idealne do pozyskiwania klientów, sprzedaży produktów lub usług oraz realizacji konwersji. Ich prostota i skoncentrowanie na jednym celu przekłada się na mniejsze koszty.

Dla małych firm popularne są tzw. strony wizytówki. Posiadają one kilka najważniejszych zakładek, prezentując podstawowe informacje o firmie, jej ofercie i kontaktach. Koszty takiej strony zazwyczaj są umiarkowane, a efekt w postaci profesjonalnego wizerunku w sieci jest bezcenny.

Strona internetowa Fundacji Polskie VETO (Fundacja POLSKIE VETO – Jedyną rzeczą potrzebną złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi. – Edmund Burke)

Duże projekty

Z kolei strony dla dużych firm, szczególnie te stawiające na indywidualne i zaawansowane rozwiązania, mogą być najkosztowniejsze. Integracje z systemami, zaawansowane funkcje, unikalny design – to wszystko wpływa na zwiększenie kosztów projektu. Jednak dla dużych przedsiębiorstw, które chcą wyróżnić się w sieci, inwestycja ta może przynieść znakomite rezultaty.

Podsumowując, koszt stworzenia strony internetowej w Polsce w 2023 roku zależy od wielu czynników, takich jak jej typ, zakres funkcji czy stopień niestandardowości projektu. Przed rozpoczęciem procesu warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i cele, aby wybrać rozwiązanie odpowiadające zarówno budżetowi, jak i oczekiwaniom. Inwestycja w profesjonalną stronę internetową to z pewnością krok w stronę sukcesu w erze cyfrowej.

Strona internetowa firmy BBSolar (Fotowoltaika, instalacje fotowoltaiczne – panele słoneczne, solary – Bielsko-Biała – BB Solar)

TWORZENIE STRON WWW

UWIERZ MI. TRZYMAM TWOJĄ STRONĘ ™

Leave a Reply

© 2024 Agencja Brandingowa LOGARYTM™ Sp. z o.o.