Skip to main content

Logo Pienińskiego Parku Narodowego w zaprezentowanej wersji przedstawia motyw podkowy skierowanej swoimi zakończeniami ku górze. W podkowie znajduje się opis logo „Pieniński Park Narodowy”.


Środek odpowiednie zajmują – U podstawy rozszerza się ku dołowi koryto rzeki, na którym widnieje rok założenia Parku – 1932. Nad niebieskim tłem rzeki, pomiędzy ramionami podkowy widać trzy zielone trójkąty, przedstawiające charakterystyczne szczyty Pienińskiego Parku – Trzy Korony.

 

Fotografia ukazująca genezę logo Pienińskiego Parku Narodowego. Trzy szczyty korony.

 

Dzień otwarty w Pienińskim Parku Narodowym

1 grudnia 2018 (sobota) odbędzie się pierwsza publiczna prezentacja gałęzi reliktowej sosny po konserwacji! Pieniński Park Narodowy zaprasza na bezpłatne zwiedzanie wystawy przyrodniczej z pracownikiem Parku, w siedzibie Dyrekcji. W programie prezentacja gałęzi słynnej sosny, która uległa uszkodzeniu we wrześniu 2018 r. Oprowadzający oczekują w holu głównym od 10:00 do 14:00, wejścia o pełnych godzinach. Zapraszamy!

 

plakat dnia otwartego Pienińskiego Parku Narodowego

 

Zamek Pieniny ponownie otwarty

Ruiny zamku Pieniny położone są pod szczytem Góry Zamkowej w masywie Trzech Koron. Pierwsza wiarygodna wiadomość o zamku pochodzi z początku XIV w. Jest nią informacja, że schroniła się w nim księżna Kinga wraz z zakonnicami z klasztoru klarysek w Starym Sączu podczas trzeciego najazdu Mongołów w 1287 r. Uwiarygodniają to wyniki badań wykopaliskowych z końca lat 70. XX w., dzięki którym naukowcy łączą budowę zamku z osobą księżnej. Kiedy Kinga na początku lat 80. XIII w. była rezydentką klasztoru, prawdopodobnie wybudowała ten zamek w samym środku niedostępnych wówczas Pienin jako miejsce schronienia (refugium).

Konkurs na wybór logo

Na stronie Pienińskiego Parku Narodowego istnieje możliwość oddania swojego głosu.

Logo Pienińskiego Parku Narodowego do pobrania: Wektorowe (svg) / Rastrowe (jpg)

źródło: www.pieninypn.pl


Interesuje Cię usługa tworzenia logo firmy?

Pamiętaj! Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twojego biznesu skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo
(tel. 606 170 256 / biuro@logarytm.com.pl)

Leave a Reply