Skip to main content

Uwaga! Kreatywna reklama na autobusach w tym wpisie zmienią Państwa spojrzenie na transport publiczny.

Kreatywność to jeden z najskuteczniejszych sposobów, w jaki firma może dotrzeć ze swoim przekazem do odbiorców. Jeśli naprawdę chcą Państwo wyróżnić się z tłumu, rozwiązaniem może być kreatywna oklejenie autobusu. Oto dziesięć niesamowitych przykładów, które mogą Państwa zainspirować.

Uważaj, gdzie jedziesz!

Dzięki chwytliwemu hasłu reklamowemu „Should’ve gone to…”, Specsavers jest jedną z wiodących marek okularów. Ta dowcipna oklejka nawiązuje do przesłania marki i na pewno zapadnie ludziom w pamięć.

Wszyscy na pokład i do startu

Jeżeli muszą Państwo dojechać autobusem na lotnisko, to ten przykład kreatywnego oklejenia daje Państwu wyobrażenie o tym, co będzie dalej. Patrząc pod odpowiednim kątem, gdy niebo jest najbardziej błękitne, można się prawie nabrać, że ogląda się startujący autobus.

Utrzymanie czystości na ulicach

Śmieci mogą stanowić ogromny problem w środkach transportu publicznego. Gdy ludzie nie są we własnym samochodzie, wydaje się, że nie przeszkadza im to w rzucaniu wszędzie śmieci. Aby przypomnieć ludziom, że należy po sobie sprzątać, ta iluzja optyczna zamienia tył autobusu w śmieciarkę. Miejmy tylko nadzieję, że nie będzie tak śmierdziało jak w rzeczywistości.

Myślicie, że można bezpiecznie wsiąść do autobusu?

Jeśli ma się fobię na punkcie rekinów, ta reklama autobusowa może okazać się nieco trudna do zaakceptowania. Stworzona dla magazynu National Geographic, przedstawia szczęki rekina wydrukowane na podwójnych drzwiach, które wydają się połykać wsiadających.

Ludzie naprawdę zrobią wszystko dla tych płatków

Podobnie jak Specsavers, Crunchy Nut Cornflakes zdominowały swój sektor dzięki dobrej reklamie. Twierdząc, że ludzie są w stanie zrobić wszystko dla tych smacznych płatków, ta reklama kontynuuje ten pomysł z entuzjastycznym fanem, który wychodzi z samochodu, aby dostać miseczkę smacznych płatków.

Wygięta szczotka do autobusów dla trudno dostępnych miejsc

Ta elastyczna szczotka od Dr Best w sprytny sposób wykorzystuje te przypominające akordeon autobusy, które można zobaczyć na drogach. Łącząc autobusy i wygięte szczotki, jest to prosty, ale skuteczny projekt, który mówi wszystko, co trzeba wiedzieć o produkcie.

Nie próbuj tego autobusu na half pipe

W związku z imprezą organizowaną przez kanał sportów ekstremalnych X-games, ta reklama na autobusie zamieniła jego zwykły charakter w gigantyczną deskorolkę. Dzięki sprytnemu ustawieniu opon w miejscu, gdzie zazwyczaj znajdują się te autobusowe, projekt wygląda tak, jakby oglądali Państwo gigantyczną deskorolkę jadącą drogą.

Ta folia wywiera presję na reklamę

Nie jesteśmy pewni, czy ta oklejka przedstawiająca gigantycznego węża miażdżącego autobus odstraszy Państwa, czy zachęci do odwiedzenia kopenhaskiego zoo. Tak czy inaczej, jest to niezapomniany projekt, który z pewnością zapadnie Państwu w pamięć i wywoła entuzjazm słowny.

W Longleat zdarzają się gorsze rzeczy

Kolejna reklama autobusu dla zoo, kolejne zwierzę siejące spustoszenie. Tym razem jest to Perth Zoo, które wybrało tygrysa do swojej charakterystycznej reklamy. Na szczęście wygląda na to, że w tym autobusie nie ma nikogo, bo w przeciwnym razie tygrysowi przydałaby się herbata.

Czy ktoś ma ochotę na owoce morza?

Jednak nie wszystkie oklejenia autobusów związane ze zwierzętami muszą być śmiertelnie niebezpieczne, jak pokazuje ten projekt dla festiwalu kulinarnego. Dzięki przekształceniu anteny na szczycie autobusu w część projektu, ten autobus naprawdę wygląda, jakby przewoził gigantycznego skorupiaka. Ale czy jest on dostarczany z dodatkowym zamówieniem?

Źródło:

https://www.creativebloq.com/

Leave a Reply