Skip to main content

Biorąc się za tworzenie strony internetowej, musimy mieć na uwadze kilka rzeczy. Jedną z nich jest zapewnienie atrakcyjnej szaty graficznej pasującej do działalności naszej firmy. Do wyboru mamy dwie główne opcje: użycie gotowych szablonów dostępnych w internecie lub zlecenie przygotowania oryginalnej grafiki. To pierwsze rozwiązanie jest o wiele tańsze i najczęściej korzystają z niego programiści własnoręcznie tworzący witrynę swojej firmy. Jeżeli jednak dysponujemy wystarczającym budżetem, warto zainwestować w stworzenie nowego projektu. Optymalny wybór będzie zależał od naszych priorytetów.

Co warto wiedzieć o szablonach do stron internetowych?

Możemy znaleźć zarówno wersje darmowe, jak i płatne. Udostępniane są na oficjalnych stronach twórców oprogramowania oraz agencji zajmujących się tego typu działalnością. Wiele szablonów jest tworzona także przez freelancerów. Bez problemu powinniśmy więc znaleźć odpowiadająca nam szablon. Największą zaleta tego typu rozwiązania jest jego nisko koszt w porównaniu do alternatywy. Jeżeli nie posiadamy zbyt wysokich wymagań, możemy użyć jednego z darmowych szablonów dostępnych w sieci.

W przypadku płatnych wersji ich zakup wyniesie nas około kilkuset złotych. Do tego ewentualnie trzeba będzie doliczyć koszty optymalizacji i wdrożenia szablonu na naszej stronie internetowej. Tak więc niski koszt jest kluczowym powodem, dla którego tak wiele osób korzysta z gotowych szablonów. Jest to również o wiele szybsze rozwiązanie, które zajmuje mniej czasu niż przygotowanie oryginalnej grafiki dla naszej witryny.

Sytuacja wygląda nieco inaczej, gdy zamierzamy wprowadzić dużą liczbę zmian w wybranym szablonie. Standardowa edycja potrwa nie dłużej niż kilka dni, zanim strona internetowa będzie gotowa. Samodzielne zmienianie szablonu nie jest skomplikowanym procesem. Nie potrzebujemy żadnego specjalistycznej wiedzy z zakresu programowania i tworzenia grafik. W razie potrzeby można stosunkowo szybko i tanio zmodyfikować nasz szablon.

Czy indywidualne grafiki są lepszym rozwiązaniem?

O ile korzystanie z szablonów nie wymaga dużych nakładów finansowych, trudno w ten sposób wyróżnić się na tle innych stron internetowych. Z punktu widzenia przedsiębiorcy chcącego przyciągnąć klientów, atrakcyjnie wyglądająca witryna jest bardzo ważna. Najlepszym na to sposobem jest zainwestowanie w stworzenie oryginalnej grafiki idealnie dopasowanej do działalności naszego przedsiębiorstwa.

Pomimo wysokiej ceny, zakup grafiki szybko nam się zwróci. Pozwoli nam o wiele efektywniej przyciągać i zatrzymywać potencjalnych klientów. Zlikwidujemy ryzyko, że nasza strona zostanie pomylona z inną witryną używającego tego samego szablonu. Zlecając przygotowanie oryginalnej grafiki, mamy pewność, że stworzona szata graficzna będzie zawierała wszystkie pożądane przez nas elementy. Warto zlecić specjalistom budowę naszej strony internetowej od podstaw. Tylko w ten sposób mamy pewność, że kod odpowiadający za wygląd strony nie będzie zagmatwany. W przyszłości może on powodować liczne błędy związane z jej funkcjonowaniem.

Interesuje Cię tworzenie autorskiej grafiki?

Leave a Reply